Koeficientų sudarymas

Per visus metu, kuriuos praleidžiame lažybų pasaulyje tikrai ne kartą gavome klausimų apie koeficientus. Daug kam įdomu, kas sudaro koeficientus, kaip jie yra sudaromi ir kaip lažybų bendrovės žino, kad viena ar kita komanda laimės būtent tokiu taškų skirtumu. Mes nusprendėme parašyti šį straipsnį ir atsakyti bendrai į visus šiuos klausimus. Tai straipsnis labiau bendram išsilavinimui, norint žinoti daugiau apie tai, kas slepiasi už koeficientų.

lažybų koeficientai

Reikėtų žinoti tai, kad už koeficientų sudarymo slepiasi bukmekerių komandos. Tai žmonės, kurie mokėsi šios profesijos. Norint būtų bukmekeriu, domėtis sportu neužtenka, čia yra labai daug skaičių – statistikos ir matematikos. Būtent matematika ir loginis mąstymas yra pagrindiniai dalykai, kurie reikalingi, norint būti geru bukmekeriu. Lažybų bendrovės sudarinėdamos koeficientus nauja įvairias programas, algoritmus ir žinoma bukmekerius, kurie prižiūri visą darbą ir oficialiai paskelbia koeficientus. Taip pat, prižiūri koeficientų judėjimą, reaguoja į pasikeitusią situaciją. Apie viską plačiau pakalbėsime būtent šiame straipsnyje.

Kas nustato koeficientus?

Koeficientai nustatomi pasinaudojant sukaupta statistika. Daug kas sako, kad NBA atlikti statymus yra labai sudėtinga, nes ten linijos labai tikslios. Taip yra todėl, kad NBA kaupia labai daug statistikos ir bukmekeriams yra lengviau sudaryti tikslius koeficientus tada, kai jie turi labai daug informacijos. Turėdami daug informacijos jie gali žinoti, kiek vienas žaidėjas yra vertas taškų, todėl, kai dėl traumos nežaidžia vienas ar kitas žaidėjas, koeficientai pasikeičia per tam tikrą dalį, kiek taškų yra vertas tas žaidėjas. Europos krepšinio lygose ar dar žemesniuose čempionatuose statistikos yra mažiau, todėl koeficientus sudarinėti yra sudėtingiau. Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad lengviausia pasipelnyti yra iš žemų lygų, kur yra mažai informacijos. Ir tai galima laikyti tiesa, nes bukmekeriai neturi daug informacijos iš žemų lygų, o jeigu pavyksta rasti tokią informaciją, kurios neturi bukmekeriai, galima pasinaudoti puikiu koeficientu ir tai daro juos puikia vieta žmonėms, mėgstantiems sporto lažybas.

Taigi, koeficientus nustato bukmekeriai, pasinaudodami informacija, kurią jiems pateikia koeficientų sudaromos programos. Algoritmai ir kita informacija generuoja koeficientus, kuriuos prižiūri bukmekeriai. Tikriausiai ne kartą pastebėjote, kaip dienos eigoje keičiasi koeficientai. Tai koeficientai gali keistis dėl kelių dalykų – jeigu žmonės itin daug stato ant vieno iš pasirinkimų ir automatiškai koeficientas mažėja. Tai itin dažnai būna Lietuvoje veikiančiose lažybų bendrovėse, nes čia limitai yra mažesni nei užsienio bendrovėse. Kitas variantas, kai gali keistis koeficientai yra papildoma informacija. Pavyzdžiui, paaiškėja, kad rungtynėse nežais tam tikras žaidėjas. Dažniausiai žaidėjų traumos itin gali pakeisti koeficientą. Sėkmingi žaidėjai bando atrasti informaciją greičiau nei bukmekeriai. Suradę naudingą informaciją jie bando tuo pasinaudoti ir surasti bendrovę, kur koeficientai dar nėra nukritę.

Taip pat, reikia nepamiršti, kad lažybų bendrovės yra suinteresuotos pasiekti pelną. Tokiu atveju jie prijungia ir lažybų bendrovės pranašumą sudarinėdami koeficientą. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl už pagrindinius statymus nėra koeficientų 2.00 – 2.00. Lažybų bendrovės nori, kad už abi puses būtų atlikta tiek pat statymų, tam, kad bet kuriuo atveju lažybų bendrovė būtų pliuse. Laimėtojams išdalintų pralaimėjusių žmonių pinigus ir sau pasiliktų tą mažą dalį. Todėl sudarinėdami koeficientus bukmekeriai galvoja apie tai, už ką žaidėjai atliks statymą. Bukmekeriai numato, kuri komanda gaus didesnį žmonių pasitikėjimą ir tai irgi įeina į koeficiento nustatymą. Tikriausiai ne kartą esate girdėję apie masinius statymus, kurie kaip tyčia būna dažnai pralaimimi. Taip yra todėl, kad lažybų bendrovės sukuria tokį efektą, kuris atrodo žaidėjams, kad yra labai geras statymo pasirinkimas, nors iš tikro vertė būna visai kitoje komandoje. Dėl šios priežasties didelė žaidėjų dalis renkasi tą „garantuotą“, statymą ir galiausiai pralaimi, o lažybų bendrovės iš to pasipelno.

Kaip nustatomi koeficientai

Įvairi statistika nustato, kokie bus šansai

Apie tai šiek tiek jau kalbėjome, tačiau apibendrinant galima sakyti, kad koeficientai nustatomi pasitelkdami šiuos dalykus – statistika, tikimybių teorija, įžvalgos, papildoma informacija ir numatymas, už kurią komandą dauguma žaidėjų atliks statymus. Visa tai susideda į bukmekerių darbą ir taip yra nustatomi koeficientai. Jeigu jūs galvojote, kad nustatyti koeficientą užtenka domėtis sportu, tai tikrai ne. Tai yra sunkus ir daug analizavimo reikalaujantis darbas. Žinoma, kadangi žmonės prisideda prie koeficiento sudarymo, visi daro klaidų – tai reiškia, kad kartas nuo karto, galima rasti itin patrauklių variantų, kurie prasilenkia su logika. Tai arba gali būti bandymas prigauti žaidėjus ir priversti juos statyti ant tos komandos, nors bendrovė iš tikro galvoja, kad ji pralaimės, arba tai tikrai būna ne iki galo išdirbtas koeficientas.

Taip pat, koeficientai gali keistis dienos eigoje. Tai veikia lygiai taip pat kaip ir finansinėse rinkose. Kyla paklausa, kyla kaina. Tai šiuo atveju, didėja paklausa – mažėja koeficientas. Norint atlikti gerą statymą, dažnai tai reikia daryti tuomet, kai koeficientai dar nepradeda judėti. Tai reiškia, kad gali tekti rinkti informaciją apie rungtynes dar tol, kol koeficientai nėra sukelti ir jau būti pasiruošus, kad pamačius pasiūlą būtų galima atlikti statymą.